Masz pytania? Napisz:

serwis@smspozyczka.com.pl

bok@smspozyczka.com.pl

Menu

Raty trzeba spłacać w terminie

Nie ma znaczenia, czy jest to nasza pierwsza pożyczka, czy może już któraś z kolei, zawsze musimy pamiętać o tym, aby spłacać raty w wyznaczonym terminie. W przeciwnym razie, może się okazać, że już nigdy nie będziemy mogli zaciągnąć takiej pożyczki, a tego z pewnością wolelibyśmy uniknąć.

Rozsądnie ustalmy raty

Nie od dzisiaj wiadomo, że im krótszy jest okres spłaty rat, tym mniejszy jest całkowity koszt zaciągnięcia pożyczki, bo spłacamy po prostu mniej odsetek. Dlatego kusząca może być opcja, w której ustalamy mniejszą liczbę rat do spłacenia. Jednak trzeba tutaj pamiętać, że im mniej tych rat mamy, tym wyższa jest ich kwota, a to oznacza, że możemy mieć później problemy z ich spłaceniem.

Wystarczy jedno opóźnienie

Musimy sobie zdawać sprawę z tego, że wystarczy jedno opóźnienie w spłacaniu rat, a wpadniemy w ogromne kłopoty, z których ciężko będzie nam wyjść. Dlatego podczas ustalania wysokości rat i czasu ich trwania, trzeba naprawdę wziąć pod uwagę każdy szczegół, tak aby mieć pewność, że ustalimy wszystko w taki sposób, że nie będziemy mieli najmniejszego problemu z tym, aby to wszystko spłacić. Czasami naprawdę lepiej, żebyśmy raty spłacali o miesiąc czy dwa dłużej, niż gdybyśmy mieli wpaść w większe długi, bo nie będziemy w stanie uzbierać co miesiąc odpowiedniej kwoty.

Jeżeli sami nie wiemy, jak to wszystko ustawić, to zawsze możemy poprosić o pomoc konsultanta z takiej firmy pożyczkowej. On nam wszystko dokładnie wyjaśni i powie, jaka opcja będzie dla nas najlepsza, tak abyśmy mieli pewność, że na spokojnie oddamy całość zadłużenia.